Zlíntourtrips - S námi na hory i za sluncem

S námi na hory i za sluncem

volejte:603 226 442

infolinka:

Ötscher - vodopády, soutěsky, vrcholy

kufr

Termín:30.07. (So) - 31.07. (Ne) 2022

změnit termín

Délka pobytu:2 dny, 1 noc

ID hotelu:939105

Doprava:Autobus

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 2 191 Kč

Příplatky
1lůžkový pokoj - 490 Kč, cestovní pojištění Uniqa.
Poznámka
Předpokládaný odjezd z Brna - 05:30, plánovaný příjezd do Brna 21:00. Uvedené údaje jsou předpokládané. Závazná trasa a časy budou uvedeny v pokynech na zájezd, které zašleme zákazníkovi před odjezdem.
Trasa
LACKENHOF - VELKÝ ÖTSCHER - LUNZER SEE - LUNZ AM SEE - ÖTSCHER-TORMÄUER
Program zájezdu

1. den
Odjezd z Brna v ranních hodinách. Nejprve se vydáme k LUNZER SEE na úpatí hory Dürrenstein, tiché lesy obklopují toto romantické jezero, největší jezero na koupání v Dolním Rakousku. Dále budeme pokračovat do LUNZ AM SEE, městečka, které leží na březích řeky Ois. Místní renesanční zámek Amonhaus mnozí považují za jednu z nejkrásnějších renesančních staveb Rakouska. Dominantou města je gotický kostel Panny Marie z roku 1392, na okraji města je železniční stanice úzkokolejky, která dodnes slouží turistům. Následně přijedeme do oblíbeného letoviska LACKENHOF, které se nachází v Ybbstalských Alpách, na protilehlých svazích dvou hor: Malého a Velkého Ötscheru. Sedačkovou lanovkou se dostaneme do stanice Hüttenkogel a následně podnikneme lehkou turistiku k vrcholu nejvyšší hory Dolního Rakouska – VELKÉHO ÖTSCHERU (1 893 m). Stanout na vrcholku této majestátní hory a za jasného počasí obhlédnout krajinu od pohoří Schneeberg na východě až k Dachsteinu, s panoramatem od Šumavy k nejvyššímu rakouskému pohoří Hohe Tauern, je přáním snad každého návštěvníka tohoto nádherného přírodního parku. Ne nadarmo se hoře přezdívá rozhledna Dolního Rakouska. Po panoramatickém kochání se okolní krajinou, se lanovkou přepravíme zpět do Lackenhofu. Ve večerních hodinách odjedeme na ubytování.
2. den
Po snídani se vydáme na návštěvu rakouského národního parku ÖTSCHER-TORMÄUER. Tento přírodní park je označovaný za rakouský Grand Canyon. Čeká nás vycházka fantastickou alpskou krajinou plnou soutěsek, peřejí, vodopádů a alpské květeny - podél říčky Ötscher ,,Otcovými příkopy" - jedinečným skalním světem. Cesta nás povede z vesničky Erlaufboden okolo přehrady Erlaufstausee s pohledy na skalní věžičky nad řekou Erlauf. Divokou soutěskou Tormäuer a Ötschergräben s nedotčenou krajinou dojdeme po dřevěných lávkách ke kouzelnému vodopádu Mirafall. Po cestě se budeme moci občerstvit na chatě Ötscherhias. Zpáteční cesta nás povede dnem kaňonu přes skalní tunely až k vodní elektrárně na říčce Lassing s pohledem na další úchvatný vodopád Lassingfall. Naši cestu zakončíme v městečku Wienerbruck (délka trvání cca 6 hodin). V odpoledních hodinách odjedeme zpět do ČR, příjezd do Brna ve večerních hodinách.
Cena zahrnuje
dopravu klim. autobusem, 1 x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím, 1 x snídani, služby průvodce, pojištění CK.
Cena nezahrnuje
pobytovou taxu, vstupy do navštívených objektů.

Ötscher - vodopády, soutěsky, vrcholy

destinace: Rakousko, Štýrsko, Štýrsko - ostatní

termín:30.07. (So) - 31.07. (Ne) 2022 (2 dny, 1 noc) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Snídaně

Ötscher - vodopády, soutěsky, vrcholy
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: ČSAD Tišnov, spol. s r.o. IČO: 46905952
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Přihlašte se k odběru novinek
Vytvářím objednávku...