Zlíntourtrips - S námi na hory i za sluncem

S námi na hory i za sluncem

volejte:603 226 442

infolinka:

Hotel Bliss Abo Nawas Resort ****

kufr

Termín:11.12. (So) - 18.12. (So) 2021

změnit termín

Délka pobytu:8 dní, 7 nocí

ID hotelu:867918

Doprava:Letecky

Odletové místo:Katowice

Strava:All inclusive

Cena vč. tax: 11 433 Kč

Popis hotelu

Poloha
Hotel Bliss Abo Nawas se nachází cca 45 km od letiště v Marsa Alam. Hotel se nachází v přírodním parku Jižní Rudé moře, v oblasti známé svými extrémně bohatými pobřežními korálovými útesy. Ideální místo pro milovníky potápění.

Pláž
Soukromá písečná pláž dlouhá 350 metrů s pozvolným vstupem do moře, ideální pro děti (mělké moře u pobřeží). U pobřeží se nachází krásný korálový útes (doporučujeme ochrannou obuv do vody) s bohatým podmořským životem Rudého moře - vstup do vody z mola (cca 450 m dlouhého). Plážový servis (lehátka, slunečníky, osušky) zdarma.

Vybavení
Hotel Bliss Abo Nawas Resort v nubijském a arabském stylu s jedinečnou atmosféou. V hotelu je recepce 24h, lobby, prádelna a kadeřnictví (za poplatek), lékař (za poplatek), obchody se suvenýry, wellness, diskotéka (vstup zdarma, bar za poplatek), internetový koutek ve vstupní hale. Hosté mohou využít hlavní restauraci Nubia (mezinárodní kuchyně) a na pláži restaurace a'la carte Marina Sunset (s mořskými plody) - za poplatek - nutná předchozí rezervace, restaurace Pizzeria/Capri (pizza a italské pokrmy). 
Mimo jiné má hotel několik barů: ve vstupní hale, u bazénu (Dolphin and Cheers), na pláži a na diskotéce (za poplatek) a beduínské kavárny Alibaba. Hotel má 4 bazény o celkové ploše cca 3500 m², dětské brouzdaliště a skluzavky pro děti. Plážový servis (lehátka, slunečníky a osušky) zdarma.

Pokoje
Hotel Bliss Abo Nawas Resort má 160 standardních a rodinných pokojů pro 2 osoby (s možností přistýlky pro 1 dospělou osobu nebo 2 děti; cca 35 m²) v arabském a núbijském stylu. Všechny pokoje jsou umístěny ve 2-3 podlažních bungalovech a jsou vybaveny: manželskou postelí nebo dvěmi oddělenými lůžky, klimatizací, TV, telefonem, trezorem, minibarem (za poplatek), koupelnou (WC, vana/sprcha, vysoušeč vlasů), balkon nebo terasa. Z pokojů je výhled do zahrady, na bazén nebo na moře. Dětská postýlka zdarma. Rodinné pokoje mají větší plochu než standardní pokoje, ale jsou vybaveny stejným způsobem.

Strava
All Inclusive v hlavní restauraci Nubia: snídaně (07:00–10:00), oběd (12:30–14:30) a večeře (19:00–21:00) bufet a pozdní snídaně v lobby baru ( 10:00-11:00). V rámci programu All Inclusive jsou místní alkoholické a nealkoholické nápoje (káva, čaj, voda). Lobby bar (10:00-23:00), bar u bazénu (10:00-23:00), plážový bar (od 10:00 do západu slunce). V baru u bazénu je občerstvení (15:00–16:30) a pizza (16:30–18:00).
Za poplatek po předchozí rezervaci možnost využít à la carte restauraci: Pizzerii/restauraci Capri (19:00-21:00) a restauraci Marina Sunset na pláži (19:00-21:00). Čerstvé šťávy, dovážený alkohol, lahvové nápoje a mini bar - za poplatek. 
Hotel si vyhrazuje právo změnit rozsah služeb zahrnutých v programu All Inclusive (např. doba podávání jídel).

Sport a zábava
Hotel Bliss Abo Nawas Resort pro hosty připravil spoustu atrakcí: denní a večerní animační programy a večerní show, hry na pláži, plážový volejbal, vodní pólo a vodní aerobik, stolní tenis, kulečník, posilovnu.
Za poplatek: potápěčské centrum, kosmetický salon, wellness centrum o rozloze cca 1000 m² (procedury a masáže, krytý bazén, jacuzzi, sauna, parní lázeň), squashový kurt.
Pro děti: animace, dětské hřiště, mini klub a skluzavky.

Internet
Internet v hotelovém lobby zdarma.

Místní kategorie
****

Webová stránka
https://www.bliss-resorts.com/hotels/bliss-abo-nawas/

Náš názor
Kvalitní hotel Bliss Abo Nawas Resort se nachází přímo u pláže s pozvolným vstupem do vody a krásným korálovým útesem - ideální místo pro milovníky potápění a pro rodiny s dětmi. Ideální místo pro ty, kteří ocení kvalitní služby za rozumnou cenu.

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz 2 hodiny před plánovaným odletem na letišti na stanovišti CK. Aktuální letový řád nejdete zde:  http://r.pl/rozklady .

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování nebo využití fakultativních výletů.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Cena

Základní cena zahrnuje: přelet letadlem, letištní taxy, transfery: letiště - hotel - letiště, ubytování: 7 nebo 14 nocí, stravování dle popisu ubytování, služby polského zástupce během odbavení na letišti v Polsku, služby polského delegáta, balíček pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: egyptské vízum - cca 25 USD (platí se na letišti), fakultativní výlety, jídla, která nejsou uvedena v popisu hotelů, nápoje k jídlu (pokud není uvedeno jinak v popisu hotelů) a další osobní výdaje.

Důležité! Od 1.9.2020 jsou všichni cestující do Egypta povinni prokázat se negativním PCR testem na Covid-19. Test by měl být proveden nejdříve 72 hodin před plánovaným příletem do Egypta. Potvrzení musí být v angličtině. Tato povinnost se nevztahuje na děti do 6 let. 

Jiné

EGYPT MARSA ALAM - základní informace

Vízum
Každý cestující je povinen mít platný cestovní pas s dobou platnosti nejméně 6 měsíců ode dne výjezdu z Egypta. Pro občany ČR je vízum povinné, je uděleno na mezinárodním letišti při příletu do země. Vízum je platné 30 dnů, je vyznačeno razítkem v cestovním pase a stojí 25 USD.

Čas
Stejný jako v České republice.

Úřední jazyk - arabský (dialekt egyptský)

Měna
EGP - Egyptská libra. 1 USD = cca 16,6 EGP, 1 EUR = cca 17,5 EGP. Doporučujeme vzít s sebou eura nebo dolary. Peníze lze vyměnit v mnoha směnárnách v hotelech nebo v bankách. Je nutné mít s sebou část financí v hotovosti, protože placení kreditní kartou a použití bankomatů může být někdy obtížné.

Elektřina
Elektrické napětí je 220 V, 50 Hz. Spotřebiče s českými zástrčkami fungují bez problémů.

Telefony
Mobilní telefony fungují jak v turistických lokalitách, tak i ve městech. Ověřte si před odjezdem, zda máte aktivován roaming a informujte se u svého operátora na ceny vámi používaného tarifu. 

Spropitné
V arabských zemích je zvykem věnovat malé částky jako spropitné. Výdělky v Egyptě jsou nízké, a proto je spropitné často velkou finanční pomocí. Platí to zejména o řidičích během výletů do okolí, pro číšníky v restauracích, ale jsou také obvyklé v hotelech pro úklidový personál.

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 150 EGP; pivo v baru 70 EGP; 1 l vody 3 EGP; káva v kavárně od 20 EGP. V arabských zemích je zvykem smlouvání, zvlášť u větších nákupů nebo koupi suvenýrů. Je však důležité dodržovat určitá pravidla: nikdy nenabízej cenu, kterou nejsi schopen zaplatit a při nakupování nelze spěchat.
V mnoha historických budovách jsou zavedeny poplatky za fotografování, které mohou být od 5 až do 100 EGP. Informujte se prosím u průvodce během jednotlivých výletů.

Pošta
Známka na pohled do České republiky stojí 20 EGP. Cena je úředně stanovena. Při koupi známky je třeba upozornit, že je to do České republiky.

Oblast

Marsa Alam
Marsa Alam se nachází v jižní části pobřeží Rudého moře, je jednou z nejmladších a nejméně přeplněných turistických oblastí Egypta. Tato část pobřeží je panenskou krajinou, jež si vybírají milovníci klidné dovolené, stejně jako milovníci vodních sportů. Oblast Marsa Alam je známá jako ráj pro potápěče - nádherně barevné korálové útesy a nepřeberné množství ryb okouzluje turisty z celého světa. Je to také skvělá základna pro turisty, kteří chtějí vidět památky starověkého Egypta - Abu Simbel, chrám Luxor, Údolí králů a chrám ve Filé.

Odlety z: Varšavy a Katovic. K odbavení se dostavte 2 hodiny před plánovaným odletem ke stánku cestovní kanceláře CK na letišti. Aktuální rozpis letů je třeba sledovat na:  http://r.pl/rozklady

Výlety v okolí

FAKULTATIVNÍ VÝLETY

Luxor a Karnak
Celodenní výlet autobusem do slavné Théby - města se stovkou brán. V programu mimo jiné: návštěva chrámu v Karnaku, Údolí králů - s hrobkami faraónů (mimo jiné slavná Tutanchamonova hrobka), Memnonovy kolosy (pozůstatky chrámu Amenhotepa III.) a monumentálního chrámu královny Hatšeptsut (zrestaurovaného polskou archeologickou výpravou). Během výletu oběd.
Cena cca 115 USD/os.

Hlubinné potápění
Skvělý výlet lodí ke korálovým útesům, koupání v moři, potápění a pozorování krás korálových útesů. Vše pod dohledem profesionálních instruktorů. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
Cena cca 85 USD/os.

Plavba lodí Seascope 
Pobyt v Marsa Alam bez obdivování útesu? Nemožné! Doporučujeme cca 1,5hodinovou plavbu lodí s proskleným dnem plující mezi korálovými útesy. Možnost obdivování nádherného podmořského světa z paluby lodi.
Cena cca 50 USD/os. 

V galábiji přes El Quseir!

Odpolední výlet po nejstarším egyptském městě na pobřeží Rudého moře - El Quseir. Je to jedno z mála pobřežních měst, kde se podařilo udržet skutečné zvyky Egypťanů ještě nedotčené cestovním ruchem. Oblečeni v tradičních místních egyptských kostýmech čili galábijích navštívíme nejstarší mešitu ve městě, koptský kostel a projdeme se úzkými uličkami města. Následně oběd v místní rybí restauraci. Po jídle návštěva místního trhu, kde se nachází tradiční parfumerie a coffee shop, kde ochutnáme kávu s kardamónem nebo ibiškový čaj a zapálíme si vodní dýmku.
Cena cca 45 USD/os.

Potápění - ostrov Qulaan
Fantastický výlet lodí na ostrovy Qulaan - malé rajské ostrovy roztroušené po Rudém moři, obklopené pohádkovými útesy! Během výletu jsou naplánovány 2 více než hodinové zastávky na šnorchlování (vybavení ke šnorchlování v ceně). Během potápění je velká šance, že se k nám připojí delfíni! V ceně výletu je zahrnut oběd. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport.
Cena cca 70 USD/os.
 
Super expedice 2 v 1 - poušť a útesy!

Expedici začneme cca 2hodinovou jízdou na čtyřkolkách po poušti - během jízdy pouští obklopenou majestátními horami, se budeme cítit jako skuteční objevitelé! Po dávce adrenalinu budeme mít příležitost k odpočinku v beduínské vesnici u občerstvení a ibiškového čaje. Následně přejezd do zátoky Marsa Mobarak, čili želví zátoky. Čas na koupání a opalování, stejně jako šnorchlování na jednom z nejkrásnějších korálových útesů v oblasti Marsa Alam. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění a jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
Cena cca 60 USD/os.

Želví dům
Skvělý výlet na místo, kde obří želvy rudého moře vytvořily svůj domov. Vyplujeme z krásného přístavu v Port Ghalibu a začneme naše dobrodružství, během něhož jsou plánovány tři zastávky na šnorchlování. Oběd na lodi v ceně. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože potápění je rizikový sport. Cena cca 55 USD/os.

Asuán a Abu Simbel 

Dvoudenní autobusový výlet. 1. den: navštívíme Velkou asuánskou přehradu a chrám bohyně Isis na ostrově Philae. Následně nocleh v Asuánu (na lodi nebo v hotelu). V brzkých ranních hodinách odjezd z Asuánu a přejezd do Abu Simbel - monumentálních a úchvatných chrámů faraóna Ramzese II. a jeho manželky Nefertari. Následně přejezd do města Edfú, kde uvidíte chrám boha Hora. Cena zahrnuje 2 obědy, večeři a snídani.
Cena cca 230 USD/os.

Quad safari 
Výlet terénními vozy po rozlehlé poušti a návštěva beduínské vesnice, kde lze poznat beduínské zvyky a jednoduchost jejich života. Doporučujeme dokoupit balíček pojištění SPORT, protože jízda na čtyřkolkách je rizikový sport.
Cena cca 60 USD/os. 

Další možnosti výletů: 

Káhira letadlem (cca 450 USD/os.)
Plavby lodí po Rudém moři (cca 100 USD/os.) 
Návštěva aquaparku Akassia (cca 60 USD/os.)

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informativní a nejsou obchodní nabídkou. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu 15 účastníků) nebo v anglickém jazyce. Jejich organizátorem není CK, ale místní cestovní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Víza

Cestovní pas musí být platný min. 6 měsíců od plánovaného návratu. Obyvatelé České republiky a Slovenska potřebují pro vstup do země vízum. Vízum získáte po příletu na letišti za poplatek 25 USD/os. Vízum je platné 30 dní.

TripAdvisor Cestovatelské recenze

40. z 78 hotelů v Marsa Alam

Vynikající
115
Velmi dobré
57
Průměrné
10
Špatné
9
Příšerné
7
Umístění
Kvalita spánku
Pokoje
Služba
Cena / kvalita
Čistota
Vybydlený resort bez moře.
Hotel je značně vybydlený, moře cca 100 metrů max. pod kolena a dál korály. Jediný přístup do moře je z mola a to rovnou do velké hloubky. Pro děti a špatné plavce, je koupání v moři nemožné... celá recenze s možností překladu
G7842RDtom_p, 08:32 04.01.2020
RELAXAČNÍ DOVOLENÁ
Hotel renovovaný,pokoje denně uklizené.Jídlo chutné,vybere si každý. Personál přívětivý,usměvavý,cokoliv splní.Co se týče moře,bohužel nevykoupete se. Jedině na konci mola,na vlastní nebezpečí,velká... celá recenze s možností překladu
Blancetka, Frýdek-Místek, Česká republika, 09:27 31.12.2019
Hezký resort (téměř) bez moře
Resort na první pohled a v rámci možností udržovaný a čistý. Pokoje skromně zařízené s klimatizací, která občas přestane fungovat. Koupelna by zasloužila větší péči. Tlak vody se odvíjí podle... celá recenze s možností překladu
Oskar K, Ostrava, Česká republika, 08:02 02.09.2019

Hotel Bliss Abo Nawas Resort ****

destinace: Egypt, Marsa Alam

termín:11.12. (So) - 18.12. (So) 2021 (8 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Katowice

strava: All inclusive

Hotel Bliss Abo Nawas Resort
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Rainbow tours IČO: 26859220
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Přihlašte se k odběru novinek
Vytvářím objednávku...