Savojské Alpy, NP Gran…

Savojské Alpy, NP Gran Paradiso a údolí Aosty

Zájezd č.73793

Francie

Francie
Délka: 8-denní
Doprava: autokarem
Ubytování: hotel
Stravování: snídaně

Chamonix

Chamonix - Mont Blanc

Tignes

Tento zájezd nás zavede pod masiv nejvyšší hory Alp Mont Blancu, který tvoří přirozenou hranici mezi Francií a Itálií. Navštívíme hluboká údolí z obou stran Mont Blancu, ve Francii i v Itálii, a známá horská střediska (Chamomix, Val d’Isere, Courmayeur aj.). Lehkými pěšími výlety, lanovkami nebo vláčkem se dostaneme na krásné a úchvatné vyhlídky, ze kterých uvidíme bíle zářící ledovce, vrcholy Mont Blancu a dalších alpských velikánů. Údolí Aosta v severozápadní Itálii patří k nejmalebnějším oblastem Alp. NP Gran Paradiso v Itálii má romantická údolí s pohledy na čtyřtisícový vrchol Gran Paradiso. Další monumentální horou na seznamu bude Matterhorn, král hor, ležící na pomezí Itálie a Švýcarska.

Program zájezdu

1. den:Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.
2. den:ANNECY – malebné městečko s hradem ležící na břehu stejnojmenného jezera. Výlet v okolí jezera LAC D´ANNECY, možnost koupání v jezeře.
3. den:Výlet do oblasti VAL D´ISERE – jezero LAC DE TIGNES , panoramatická turistická cesta do horského střediska VAL D´ISÉRE - světoznámé sportovní středisko.
4. den:Návštěva horského střediska CHAMONIX . V případě hezkého počasí možnost výjezdu lanovkou na AIGUILLE DU MIDI (3842 m) s impozantními pohledy na ledovce MONT BLANCU . Jízda panoramatickou cestou nad údolím VALLE DE CHAMONIX s překrásnými výhledy na okolní velikány.
5. den:Oblast VALLE D´AOSTA. Městečko COURMAYEUR. Výlet do malebného údolí VAL SAPIN, popř. k chatě RIF. BERTONE, kde začíná hřeben MONT DE LA SAXE s úchvatnými pohledy na ledovce a vrcholy hřebenu Mont Blancu z opačné strany.
6. den:Turistika v NP GRAN PARADISO: Průjezd údolím Valle di Cogne do NP Gran Paradiso. Městečko COGNE a z něj pěší výlet ÚDOLÍM VALNONTEY, které se táhne až pod ledovce čtyřtisícového Gran Paradisa nebo možnost výjezdu lanovkou na vyhlídku Belvedere a vyhlídková cesta nad městečkem Cogne. Prohlídka AOSTY, která je označována za "Řím Alp", množství architektonických klenotů v centru města a památky z doby římské (římské fórum).
7. den:Výlet pod MATTERHORN: Průjezd údolím Valtournenche do horského střediska CERVINIA - BREUIL, ležícího u švýcarských hranic pod vrcholem Matterhornu. Pěší výlet k jezeru LAGO GOILLET (2516 metrů) s vyhlídkami na Matterhorn (4476 metrů). V podvečer odjezd do ČR.
8. den:Příjezd do Prahy v poledních hodinách.

Fotogalerie

Mont Blanc 1 Itálie - Aosta - 1 itálie - Aosta - 2
Tento zájezd již nenabízíme.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 5x ubytování v hotelu (2x Albertville, 3x údolí Aosta, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 5x snídani
  • 3x večeři
  • vedoucí zájezdu

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 240 Kč)

Zájezdy z Německa

Exotika s Německou CK

Dárkové poukazy

Darujte svým blízkým jedinečný zážitek!

Doprava

pravidelná linka do Chorvatska a Itálie

Buďte informováni

mějte informace vždy jako první!TOPlist