Krásy Andalusie - l…

Krásy Andalusie - letecky

Zájezd č.73739

Španělsko

Španělsko
Délka: 8-denní
Doprava: letecky
Ubytování: hotel ****
Stravování: polopenze

Andalusie

Cadiz

Granada

Tento náš zájezd je zaměřen na poznání nádherné pohádkové oblasti Andalusie. Navštívíme světově proslulá místa s maurskou historií jako jsou Granada, Sevilla, ev. Cordoba, ale i bílá andaluská městečka, často neuvěřitelně rozložená na skalních útesech. Zájezd si zpestříme výlety do zajímavých přírodních oblastí (např. NP Torcal, skála Gibraltar).

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy, přílet do Andalusie .
2. den:Procházka v PŘÍRODNÍM PARKU TORCAL DE ANTEQUERA, kde vápencové skály tvoří rozsáhlé skalní městečko. Území je chráněnou krajinnou oblastí kvůli hojnému výskytu vzácných rostlin. ANTEQUERA – zastávka u unikátní památky – dolmenů na okraji městečka. Prohlídka města CORDOBA, jednoho ze skvostů Andalusie se spoustou zajímavých památek - katedrála/mešita, římský most, židovská čtvrť aj.
3. den:Výlet do srdce Andalusie - města GRANADA (UNESCO) - zasazeného do přírody na úpatí pohoří Sierra Nevada s pohádkově krásnými památkami z doby maurské nadvlády (palác Alhambra, letohrádek Generalife se zahradami, pevnost Alcazaba, čtvrť Albaicín se širokým výhledem aj.).
4. den:Odjezd brzy ráno na dlouhý výlet za dalšími jedinečnými místy Andalusie . Zastávka v romantickém městečku VEJER DE LA FRONTERA – půvabné „bílé městečko“ s krásnými vyhlídkami. Prohlídka centra města CÁDIZ – malebné bílé město ležící na úzkém poloostrově, významný přístav, pěkná katedrála, příjemné promenády. Na závěr zastávka ve „městě sherry“ – JEREZ DE LA FRONTERA.
5. den:Pobyt u moře. Pro zájemce půldenní výlet vláčkem (jízdné cca 3,6 Eur jedna cesta) s průvodcem do nedalekého města MALAGA – přímořské historické město s mohutnou katedrálou, maurskou pevností a rodným domem Pabla Picassa.
6. den:Prohlídka GIBRALTARU- britská kolonie s bezcelní zónou, výlet na mohutnou skálu s pevností a s výhledy na africký kontinent. Jediná volně žijící kolonie opic v Evropě. Přejezd přes hory do oblasti bílých městeček a návštěva Rondy. RONDA – malebné nad skalní rozsedlinou rozložené městečko, které upoutá každého návštěvníka svou roztomilostí.
7. den:Pobyt u moře nebo možnost fakultativního výletu do Sevilly. SEVILLA (UNESCO) - město přezdívané pro svou krásu perlou Andalusie s třetí největší katedrálou v Evropě, s překrásným romantickým zámkem v maurském slohu a bílou židovskou čtvrtí.
8. den:Transfer z hotelu na letiště a odlet do Prahy.

Fotogalerie

Alhambra - lví dvůr II alhambra-10 alhambra-17 alhambra-20 alhambra-22 alhambra-25 alhambra-40 alhambra-41 antequera-03 antequera-06 cadiz-11 Cordoba generalife-04 generalife-05 generalife-06 generalife-14 Gibraltar-02 np-torcal-04 np-torcal-09 ronda-02 ronda-22 Spanelsko - Cordoba - 11 Spanelsko - Cordoba - 34 Spanelsko - Granada - 27
Tento zájezd již nenabízíme.

Cena zahrnuje

  • leteckou dopravu do Andalusie
  • průvodce
  • místní autobus na výlety
  • 7x ubytování v hotelu**** (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 7x polopenzi

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna do 15.000 Kč (příplatek: 240 Kč)
  • připojištění storna do 40.000 Kč (příplatek: 200 Kč)
  • vstupné do Alhambry s rezervací (nutno objednat při přihlášení, rezervaci španělská CK potvrdí až měsíc před zájezdem, nebude-li, částka bude klientovi obratem vrácena) (příplatek: 700 Kč)

Zájezdy z Německa

Exotika s Německou CK

Dárkové poukazy

Darujte svým blízkým jedinečný zážitek!

Doprava

pravidelná linka do Chorvatska a Itálie

Buďte informováni

mějte informace vždy jako první!TOPlist