Řecko - okruh s koupáním…

Řecko - okruh s koupáním na Peloponésu

Zájezd č.7146

Řecko

Řecko
Délka: 12-denní
Doprava: autokarem
Ubytování: hotel
Stravování: polopenze

Většina z nás se touží podívat do kolébky civilizace, za hrdiny a bohy bájného Řecka. Doba starověkého Řecka zde zanechala ohromné kulturní dědictví, které každoročně přijíždí obdivovat milióny návštěvníků. Náš zájezd spojuje návštěvu těchto světově proslulých míst s koupáním na pobřeží. Ubytování je zajištěno v letovisku Tolo, které pro své pláže s tyrkysovým mořem patří k nejvyhlášenějším v Řecku.

Program zájezdu

1. den:Odjezd v odpoledních hodinách z Prahy.
2. den:Dojezd na trajekt do Řecka.
3. den:Vylodění v Řecku. Magická krajina se skalními kláštery METEORA (na seznamu UNESCO). Tyto kláštery byly v minulosti těžko přístupné a každý z nich je odvážnou stavbou na skalních stěnách bizarních tvarů. Z původních 24 unikátních klášterů se zachovalo 6 skutečně funkčních.
4. den:Návštěva věhlasných DELF (UNESCO) – archeologický areál s nejslavnější antickou věštírnou se nachází v nádherné poloze v horách na vyvýšené terase, jedno z nejkrásněji situovaných starověkých míst v Řecku, Apollónův chrám s věhlasnou věštírnou, „Pupek světa“, zachovalý antický stadion aj. Večer příjezd na ubytování do Tola.
5. den:Pobyt u moře, individuální volno.
6. den:ATHÉNY (UNESCO) – jedno z nejslavnějších měst antiky, kolébka civilizace a demokracie, metropole Řecka, která si z dob své největší slávy uchovala množství památek. Slavná dominanta města Akropole s chrámem Parthenón zasvěceným ochránkyni Athén bohyni Athéně a dále Erechtheión, známý díky zachovalým Karyatidám-půvabným sochám dívek nesoucí střechu chrámu, řecká a římská Agora, velkolepé antické divadlo, Diův chrám, malebná čtvrť Plaka aj.
7. den:Pobyt u moře. Doporučujeme fakult. lodní výlet na nádherné ostrovy Saronského souostroví HYDRA a SPETSES (cca 35 €). Zatímco ostrov Hydra je spíš skalnatý a známý svou kosmopolitní atmosférou a čistotou, Spetses je jedním z nejzelenějších ostrovů Řecka a láká především bohaté Athéňany.
8. den:Archeologický areál KORINTU se zbytky chrámů (Apolónův chrám, Oktaviin chrám), Korintský průplav, obdivuhodný technický div antiky. MYKÉNY (UNESCO) - hlavní středisko mykénské kultury s vykopávkami mohutného hradu, kde podle eposu Illias žil vůdce Řeků v trojské válce Agamemnón, slavná Lví brána. EPIDAUROS (UNESCO) - posvátný okrsek boha lékařství Asklepia s největším divadlem a vynikající akustikou v Řecku. NAVPLIO - malebné a zároveň elegantní město v benátském stylu s nádhernou polohou u Argolského zálivu. Nad městem se vypíná jedna z pevností, další se nachází nedaleko pobřeží v moři.
9. den:Pobyt u moře, individuální volno.
10. den:OLYMPIA (UNESCO) – kolébka olympijských her, jeden z nejhezčích a nejzachovalejších archeologických areálů Řecka, stadion, působivý Diův chrám, kde se kdysi nacházela Diova socha, jež byla zařazována mezi tradičních 7 divů světa. Dojezd na trajekt.
11. den:Jízda trajektem a Itálií.
12. den:Příjezd do Prahy v ranních nebo dopoledních hodinách.

Fotogalerie

Řecko - Epidauros.jpg Athény Athény - recka agora 1 Meteora Řecko - Atheny Řecko - Atheny, - Akropolis 2 Řecko - Delfy 1.jpg Řecko - Delfy 2.jpg Řecko - Delfy 3.jpg Řecko - Epidauros Řecko - Meteora 1.jpg Řecko - Meteora 2.jpg Řecko - Meteora 3.jpg Řecko - Olympia 1.jpg Řecko Atheny 2003 Řecko meteora - 1 2003
Tento zájezd již nenabízíme.

Cena zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem
  • trajekt Itálie - Řecko a zpět (polohovací sedadla)
  • průvodce
  • 7x ubytování v hotelích
  • 6x polopenzi
  • 1x snídani

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 360 Kč)
  • 4lůžková kabina na trajektu tam i zpět (kabiny nutno hlásit již při přihlášení) (příplatek: 1600 Kč)

Slevy

  • sleva 55+ platí jen pro termín 6.9. - 17.9. (sleva: -400 Kč)

Zájezdy z Německa

Exotika s Německou CK

Dárkové poukazy

Darujte svým blízkým jedinečný zážitek!

Doprava

pravidelná linka do Chorvatska a Itálie

Buďte informováni

mějte informace vždy jako první!TOPlist