Turecké západní pob…

Turecké západní pobřeží

Zájezd č.7143

Turecko

Turecko
Délka: 15-denní
Doprava: autokarem
Ubytování: hotel
Stravování: polopenze

Efes

Pamukkale

Pergamon

Náš zájezd do Turecka směřuje do oblasti klenotů antiky jako jsou starověká města Pergamon, Efes, Milét aj. a pěkných pláží v oblasti jednoho z nejvyhlášenějších letovisek západního pobřeží Turecka, Kusadassi. V průběhu zájezdu do Turecka také navštívíte metropoli Istanbul, tzv. "bavlněný zámek" Pamukkale a jiné zajímavosti západní části Malé Asie.

Program zájezdu

1. den:Odjezd z Prahy v ranních hodinách, přejezd do Maďarska, krátká prohlídka centra BUDAPEŠTI (UNESCO). Nocleh.
2. den:Dopoledne prohlídka centra Szegedu. Dále jízda přes Srbsko a Bulharsko, noční přejezd.
3. den:Příjezd do Turecka . ISTANBUL - první seznámení s metropolí na dvou kontinentech: Nová mešita, Egyptský bazar, Sulej-manova mešita, Velký bazar. Nocleh v Istanbulu.
4. den:ISTANBUL (UNESCO) - různorodé město s množstvím byzantských a osmanských památek (Hippodrom, chrám Hagia Sofia, Modrá mešita, palác Topkapi aj.), možnost plavby po Bosporu. Noční přejezd.
5. den:Pobyt u moře.
6. den:EFES - archeologický areál unikátních antických staveb. Trosky jednoho z divů světa - Artemidina chrámu. Město SELCUK s bazilikou sv. Jana a archeologickým muzeem. Jeskyně Sedmispáčů. Dům Panny Marie na Slavičím vrchu.
7. den:Pobyt u moře.
8. den:PAMUKKALE (UNESCO) - travertinové kaskády a jezírka. Jeden z nejzajímavějších přírodních útvarů světa. Antické město HIERAPOLIS (UNESCO). Jedna z nejkrásnějších antických lokalit AFRODISIAS.
9. den:Pobyt u moře.
10. den:DIDYMA - ve starověku proslulá věštírna, která návštěvníky uchvátí svou mohutností. MILÉT - starořecké město s dominujícím divadlem. PRIENE - vykopávky antického města zajímavé svojí pěknou polohou.
11. den:Pobyt u moře.
12. den:PERGAMON - antické město s akropolí na vysoké skále, ze které je pěkný rozhled. TRÓJA (UNESCO) - starověké město s tisíciletou historií. Nocleh.
13. den:Prohlídka EDIRNE - které je nazýváno bránou Orientu pro své monumentální islámské stavby. Přejezd do Bulharska. Nocleh.
14. den:Dopoledne prohlídka SOFIE - významné křes¬ťanské stavby, mohutné kostely a chrámy, ale také meši¬ta z dob turecké nadvlády. Přejezd přes Srbsko.
15. den:Příjezd do ČR v ranních hodinách.

Fotogalerie

Turecko - Afrodisias Efes Istanbul - Modrá mešita Pamukale Priéné 3 sofia 2 sofie Turecko - Efes knihovna
Tento zájezd již nenabízíme.

Cena zahrnuje

  • dopravu klimatizovaným autobusem
  • průvodce
  • 11x ubytování v hotelu (dvoulůžkové pokoje)
  • 11x snídani
  • 8x večeři

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 450 Kč)

Zájezdy z Německa

Exotika s Německou CK

Dárkové poukazy

Darujte svým blízkým jedinečný zážitek!

Doprava

pravidelná linka do Chorvatska a Itálie

Buďte informováni

mějte informace vždy jako první!TOPlist