Národní parky a přírodní…

Národní parky a přírodní krásy Chorvatska

Zájezd č.7126

Chorvatsko

Chorvatsko
Délka: 10-denní
Doprava: autokarem
Ubytování: pension
Stravování: polopenze

Tento zájezd do Chorvatska propojuje koupání na plážích s poznáváním jedinečných přírodních krás národních parků Chorvatska. V Chorvatsku budete mít možnost vykoupat se pod úchvatnými vodopády řeky Krky, projít se soutěskou Paklenica nebo zavzpomínat na slavného Vinnetoua v NP Plitvická jezera. Chorvatsko ale také nabízí významné historické monumenty ve starobylých městech Zadar, Šibenik, Split a Trogir. Chorvatsko je ale mezi českými turisty samozřejmě nejvíce proslavené díky svému nádhernému moři a pohodové relaxaci na plážích Jadranu.

Ubytování

Většina našich skupin je ubytována v hotelu Orion ve Vodicích.

Program zájezdu

1. den:Odjezd z Prahy v podvečerních hodinách.
2. den:Návštěva národního parku PAKLENICA v pohoří VELEBIT. Procházka divokou přírodou kaňonem Velké Paklenice. Příjezd na ubytování.
3. den:Pobyt u moře. Pro zájemce fakultativně v podvečer návštěva města ZADAR s prohlídkou historického centra.
4. den:Výlet do národního parku SLAPOVI KRKY s proslulými vodopády, kaskádami, jezírky. Možnost výletu lodí na ostrůvek VISOVAC, který leží uprostřed stejnojmenného jezera obklopen překrásnou přírodou. Na ostrůvku se nachází starobylý františkánský klášter z r. 1445, kde se mimo jiné nachází i jeden ze tří exemplářů skvostně ilustrovaných Ezopových bajek na světě z 15. stol. Dále vodopád SKRADINSKI BUK, zde řeka vytváří terasovité kaskády a na úseku 400 m padá do hloubky 45 metrů (možnost koupání).
5. den:ŠIBENIK (UNESCO) - město s historickým centrem. Odpoledne pobyt u moře.
6. den:Výlet do známých letovisek: SPLIT (UNESCO) - staré město, významná muzea, Diokleciánův palác, příjemný městský park, noblesní pobřežní promenáda s kavárnami. TROGIR (UNESCO) - městečko se zachovalým středověkým jádrem, které oplývá množstvím kulturně historických zajímavostí, z nichž nejzajímavější je románská katedrála. SALONA - jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť v jihovýchodní Evropě, dva ticíce let starý areál.
7. den:Pobyt u moře. Pro zájemce možnost fakultativního lodního výletu do NP KORNATI, který poskytuje nezapomenutelné přírodní scenérie.
8. den:Pobyt u moře.
9. den:Návštěva známého národního parku PLITVICKÁ JEZERA (UNESCO) s jezírky, vodopády, kaskádami, jejichž romantická nádhera nás přenáší do časů našeho dětství do slavných indiánek o Vinnetouovi.
10. den:Příjezd do Prahy v dopoledních hodinách.

Fotogalerie

Chorvatsko - Krka CHORVATSKO - Orion bazen Chorvatsko - Paklenica Chorvatsko - Zadar Paklenica-02 Paklenica-03 Plitvice Plitvice-02 Plitvice-03 Plitvice-04 Sibenik-01 Sibenik-05 Split-02 Split-04 Trogir-04 Trogir-09 Vodopády Krka-02 Vodopády Krka-05 Vodopády Krka-06 Vodopády Krka-07 Vodopády Krka-10 Zadar-04 Zadar-08 Zadar-14

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 7x ubytování ve 2lůžkových pokojích s příslušenstvím
  • 7x polopenzi
  • pobytovou taxu

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 300 Kč)
  • fakultativní výlet 3. den (příplatek: 190 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 2100 Kč)

Slevy

  • sleva 55+ v termínu 16.6. - 25.6. (sleva: -400 Kč)

Zájezdy z Německa

Exotika s Německou CK

Dárkové poukazy

Darujte svým blízkým jedinečný zážitek!

Doprava

pravidelná linka do Chorvatska a Itálie

Buďte informováni

mějte informace vždy jako první!TOPlist