Pohodový týden v Tr…

Pohodový týden v Transylvánii

Zájezd č.7054

Rumunsko

Rumunsko
Délka: 8-denní
Doprava: autokarem
Ubytování: hotel
Stravování: polopenze

Sinaia

Vážení přátelé, pokud jste v posledních letech Rumunsko nenavštívili, budete žasnout nad změnami poměrů v této rychle se rozvíjející zemi. Nové silnice, moderní benzinové pumpy, fungující obchody plné zboží, perfektní služby v turistických střediscích. Bucegijské hory v Draculově Transylvánii jsou nejnavštěvovanějšími horami v Rumunsku a vzhledem ke své malebnosti a historickým památkám ve svém okolí mají proč.

Program zájezdu

1. den:Odjezd z ČR v ranních hodinách přes Slovensko a Maďarsko do Rumunska.
2. den:Ráno příjezd do SINAI, horského městečka ležícího v blízkosti nejvyšších útesů Evropy. Ubytování v hotelu, snídaně, pěší procházka k pohádkově krásným zámkům PELEŠ, které byli kdysi vládní odpočinkvou residencí Nicolae Ceaucesca. Večeře v hotelu.
3. den:Výjezd lanovkou na BABELE do výšky 2200 m, možnost pěší túry do ÚDOLÍ IALOMITA s návštěvou dlouhé krápníkové jeskyně a kláštera, nebo okruh k válečnému kříži (M. Caraiman), vysílači (M. Costila) do sedla s výhledem na nejvyšší vrchol Omu (2507m). Pro zdatné výstup na nejvyšší vrchol. Zpět na Babele a lanovkou do Busteni, večeře.
4. den:Celodenní výlet do pohoří PIATRA CRAIULUI, turistika z vesničky ZARNESTI do SEDLA CRAPATURII (1 640 m), přes CABANA CURMATURA a SOUTĚSKU PRAPASTIILE ZARNESTILOR zpět do Zarnesti, návrat a večeře.
5. den:Celodenní výlet. Návštěva jednoho z Draculových hradů BRAN, město BRAŠOV - prohlídka historického jádra s Černým kostelem. Večeře.
6. den:Turistika z „Perly Karpat" SINAIE, ležící v nádherné přírodní scenérii Bucegijských hor, na VARFUL CU DOR, pěší přechod po hřebeni k pozoruhodnému skalnímu útvaru známému jako BABELSKÁ SFINGA a lanovkou do Busteni. Večeře.
7. den:Po snídani odjezd z Busteni do starobylého města SIGHISOARA - rodiště Vlada Tepeše Draculy, prohlídka starého města.Noční přejezd přes Maďarsko a Slovensko do ČR.
8. den:Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Fotogalerie

Busteni Busteni 7 Rumunsko - Bran

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • vedoucí zájezdu
  • 5x ubytování
  • 6x snídani
  • 5x večeři

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 240 Kč)
  • 1/1 pokoj - zde povinný při nedoobsazení (příplatek: 3300 Kč)

Zájezdy z Německa

Exotika s Německou CK

Dárkové poukazy

Darujte svým blízkým jedinečný zážitek!

Doprava

pravidelná linka do Chorvatska a Itálie

Buďte informováni

mějte informace vždy jako první!TOPlist