Památky a přírodní parky…

Památky a přírodní parky Provence

Zájezd č.6706

Francie

Francie
Délka: 9-denní
Doprava: autokarem
Ubytování: hotel
Stravování: vlastní

Avignon

Camargue

Marseille

Přírodní parky Luberon a Camargue. Slunce, jas a tradice, stopy van Gogha, Cézanna i Gauguina. Plameňáci, bílí koně a cedrové lesy, kouzlo přístavního města Marseille, papežského Avignonu a římského Arles.

Program zájezdu

1. den:Odjezd z Prahy v odpoledních hodinách.
2. den:Oblast Provence : ORANGE (UNESCO), římský vítězný oblouk, AVIGNON (UNESCO), svědek papežské slávy středověku, Papežský palác, katedrála, most St-Benézet. Fakultativně lodí po Rhoně, výhledy na Villeneuve les Avignon a na Eiffelův most.
3. den:PŘÍRODNÍ PARK LUBÉRON s cedrovými lesy, cesta s vyhlídkami. Kamenné městečko BONNIEUX, červené městečko ROUSSILLON, turistika barevnými bauxitovými skalami. FONTAINE-DE-VAUCLUSE (kde snil Petrarca o Lauře), největší vyvěračka v Evropě, továrna na ruční papír. Fakultativně ochutnávka vína ve vinařské oblasti Lacoste s možností nákupu. Pozdní návrat.
4. den:Kamenná vesnice BORRIES, pohoří ALPILLES s olivovými háji, ST-RÉMY-DE-PROVENCE (město Nostradama), římské GLANUM nebo "Goghův klášter"se zahradami, město řemesel LES-BAUX-DE-PROVENCE. Fakult. večeře v centru Avignonu.
5. den:Van Goghovo město ARLES, aréna, antická nekropole, klášter St-Trophime, Goghova nemocnice, cryptoporticus, románský klášter Abbaye de Montmajour, římský most PONT DU GARD (UNESCO) a lehká turistika v kaňonu řeky Gardon, koupání. Podvečerní pevnost TARASCON. Večerní Arles.
6. den:Přírodní park CAMARGUE s bílými koňmi a plameňáky, ornitologický park, poutní město STES-MARIES-DE-LA-MER s katedrálou, koupání v moři a ochutnávka místních vín.
7. den:CASSIS - oblíbené výletní místo Marseillanů. CALANQUES - koupání, turistika po útesech nebo lodí podél pobřeží a fjordů. AIX-EN-PROVENCE, město Paula Cézanna, katedrála, klášter, Cours Mirabeau, individuálně Cézannův ateliér a zahrada.
8. den:MARSEILLE - starý přístav, pevnosti, katedrála a chrám Notre-Dame-de-la-Garde, bazilika St. Victor, fakult. výlet lodí kolem ostrova hraběte Monte Christa IF a na FRIOULSKÉ OSTROVY s koupáním. Fakultativně večeře v rybí restauraci. Pozdě večer odjezd.
9. den:Návrat do Prahy odpoledne.

Fotogalerie

Provence 8.jpg Provence 1.jpg Provence 2.jpg Provence 3.jpg Provence 4.jpg Provence 6.jpg
Termín Délka Cena  
červenec 2017
22.07.2017 9/6 dní 12 290 Kč rezervovat

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • 6x ubytování v hotelu
  • průvodce

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 270 Kč)
  • 6x snídaně (příplatek: 990 Kč)
  • 1x večeře (Avignon) (příplatek: 600 Kč)
  • 1x večeře (Marseille) (příplatek: 650 Kč)
  • 1/1 pokoj (povinný při nedoobsazení) (příplatek: 4200 Kč)

Zájezdy z Německa

Exotika s Německou CK

Dárkové poukazy

Darujte svým blízkým jedinečný zážitek!

Doprava

pravidelná linka do Chorvatska a Itálie

Buďte informováni

mějte informace vždy jako první!TOPlist