Rumunsko - velký okruh…

Rumunsko - velký okruh - hory, kláštery, Drákulova Transylvánie

Zájezd č.6704

Rumunsko

Rumunsko
Délka: 10-denní
Doprava: autokarem
Ubytování: hotel
Stravování: polopenze

Kulturní dědictví Rumunska (malované kláštery v Moldávii, historická jádra Sibiu a Sighishoary, hrady, královský zámek Peles aj.), ale i nádherné přírodní zajímavosti Rumunska (pohoří Ceahlau, Bikazská soutěska, pohoří Karpaty a Fagaraš s vysokými masivy) lákaly návštěvníky již v minulosti. Dnes se cestování do Rumunska stává příjemnější, protože i zde se významně a rychle rozvíjí sféra obchodu a služeb.

Program zájezdu

1. den:Odjezd z ČR v podvečerních hodinách
2. den:Návštěva proslulého "Veselého" hřbitova (UNESCO) v SAPINTÉ, procházka klášterním komplexem sestávajícím z lidových staveb ve vesnici BARSANA.
3. den:Návštěva malovaných klášterů VORONET (UNESCO), který je též nazýván Sixtinskou kaplí východu a poklidnějšího, dřevěnou hradbou chráněného kláštera HUMOR (UNESCO), prohlídka jednoho z nejstarších obydlených klášterů Moldavie, klášter NEAMT, život místních popů.
4. den:Celodenní turistika v pohoří CEAHLAU. Výstup k turistické chatě FINTINALE. Odtud buď možnost pokračovat ve výstupu na nejvyšší vrchol TOACU (1904 m), nebo se vydat k vodopádům DURATOIDEA.
5. den:Přejezd do BIKAZSKÉ SOUTĚSKY (úzká silnička je sevřena až 300m vysokými srázy), pěší výlet mezi skalními stěnami, jezero LACU ROSU.
6. den:BIERTAN – impozantní opevněný gotický kostel zařazený do kulturního dědictví UNESCO. Středověké město SIGHISOARA přezdívané „sedmihradský Norimberk“ s rodným domem Vlada Tepese Drákuly, které díky svému starobylému rázu tvoří skvělou bránu do Transylvánie. Dojezd do oblasti u městečka Sinaia.
7. den:Horské městečko BUSTENI ležící v blízkosti nejvyšších útesů Evropy, výjezd lanovkou na BABELE do výšky 2200 m, nádherné skalní útvary včetně známé Babelské sfingy, několik variant tur dle náročnosti. Zpět lanovkou do Busteni.
8. den:Horské městečko SINAIA. Procházka k SINAISKÉMU KLÁŠTERU. Dále královský zámek PELES s nádhernými bohatě zdobenými interiéry, krátký přejezd k domnělému tajemnému Drákulovu hradu BRAN. Zastávka ve městě BRASOV, prohlídka histo¬rického jádra s Černým kostelem.
9. den:Přejezd do pohoří FAGARAŠ – nejvyššího horského hřebene Karpat, procházka kolem největšího fagarašského jezera LACUL BALEA. Historické město SIBIU s romantickým malebným městským jádrem, které je nyní rychle renovováno. Odjezd do Čech.
10. den:Návrat do Čech.

Fotogalerie

Rumunsko 7 Busteni Busteni 7 Busteni 7 Rumunsko Rumunsko - Bran Rumunsko 2 Rumunsko 4 Rumunsko 5 Rumunsko 6 Rumunsko 8 Rumunsko_Voronet_10
Tento zájezd již nenabízíme.

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • průvodce
  • 7x nocleh v hotelu (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím)
  • 7x polopenzi

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 300 Kč)

Zájezdy z Německa

Exotika s Německou CK

Dárkové poukazy

Darujte svým blízkým jedinečný zážitek!

Doprava

pravidelná linka do Chorvatska a Itálie

Buďte informováni

mějte informace vždy jako první!TOPlist