Řecko - velký okruh a…

Řecko - velký okruh a Jónské ostrovy

Zájezd č.6689

Řecko

Řecko
Délka: 11-denní
Doprava: letecky
Ubytování: apartmán
Stravování: snídaně

Starověké Řecko - kolébka evropské civilizace. Rodiště mnoha slavných civilizací a dnes země, která nabízí obrovské množství památek nejen z období starověku. Řecko, to jsou Athény, Olympie, Korinth, Epidauros a na závěr našeho putování odpočinek u nádherně modrého Jónského moře na ostrově Korfu, který bezpochyby patří k nejkrásnějším místům Řecka.

Program zájezdu

1. den:Přílet na Korfu.
2. den:Přejezd na řeckou pevninu. Skalní kláštery v METEOŘE (UNESCO) - v minulosti těžko dostupné kláštery na skalních stěnách bizarních tvarů. Nocleh.
3. den:DELFY (UNESCO) - světově proslulý archeologický areál, Apolónův chrám, záhadná stavba Tholos aj. OSIOS LOUKAS (UNESCO) - věhlasný byzantský klášter. Nocleh v Athénách.
4. den:ATHÉNY (UNESCO) - metropole Řecka, která si z dob své největší slávy zachovala množství památek (Akropolis, Agora, Diův chrám, Národní archeologické muzeum aj.). Nocleh.
5. den:Poloostrov Peloponés: KORINTSKÝ PRŮPLAV, archeologický areál starého KORINTU se zbytky chrámu, EPIDAUROS (UNESCO) - posvátný okrsek boha lékařství Asklépia s největším divadlem v Řecku, MYKÉNY (UNESCO) - hlavní středisko mykénské kultury s vykopávkami mohutného hradu. Nocleh.
6. den:OLYMPIA (UNESCO) - jeden z nejhezčích archeologických areálů v Řecku a muzeum s významnými exponáty. Přejezd na ostrov Korfu. Nocleh na Korfu.
7. den:Pobyt u moře na Korfu. Nocleh.
8. den:Grand Tour po ostrově Korfu: Hlavní město ostrova KÉRKYRA (UNESCO) s pevnostmi, byzantskými kostely a mnoha dalšími památkami. Poloostrov KANÓNY. ACHILLION - zámeček císařovny Sisi. Západní pobřeží - PALEOKASTRITSA - jeden z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších koutů ostrova. Malebná zátoka se spletitými poloostrovy v tyrkysovém moři. ANGELÓKASTRO - zříceniny byzantské pevnosti na vysokém skalisku vypínajícím se nad pobřežím, kde divoké břehy moře, nádherný výhled a subtropická vegetace dávají místu magický nádech. Vyhlídka BELLA VISTA. Nocleh.
9. den:Pobyt u moře. Fakultativně výlet do Albánie. Nocleh.
10. den:Pobyt u moře. Fakultativně: výlet na řecký ostrov PAXOS a do letoviska na řecké pevnině PARGA.
11. den:Pobyt u moře.

Fotogalerie

Řecko Atheny 2003 Atheny - Acropol Athény - recka agora 1 KORFU - Achilion Korfu - KOULOURA Korfu - Paleokastrica Korfu - záliv Korfu Achilion Korint 1 Recko - hotel alkyon Řecko - Atheny, - Akropolis 2 Řecko - Delfy 1.jpg Řecko - Delfy 2.jpg Řecko - Delfy 3.jpg Řecko - Epidauros Řecko - Epidauros.jpg Řecko - Meteora 1.jpg Řecko - Meteora 2.jpg Řecko - Meteora 3.jpg Řecko - Olympia 1.jpg Řecko - Osios Loukas.jpg Řecko meteora - 1 2003
Tento zájezd již nenabízíme.

Cena zahrnuje

  • leteckou přepravu
  • letištní taxy a palivový příplatek ve výši 1690 Kč
  • dopravu autobusem po Řecku
  • průvodce
  • 4x nocleh se snídaní v hotelích v Řecku
  • 5-6x nocleh (dle času příletu) v apartmánech nebo v hotelu Alkyon se snídaní (klimatizace, bazén) na Korfu

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 330 Kč)
  • 4x večeře (při okruhu) (příplatek: 1200 Kč)
  • 5x večeře (na Korfu 6. - 10.den) (příplatek: 1350 Kč)

Zájezdy z Německa

Exotika s Německou CK

Dárkové poukazy

Darujte svým blízkým jedinečný zážitek!

Doprava

pravidelná linka do Chorvatska a Itálie

Buďte informováni

mějte informace vždy jako první!TOPlist