Výstup na Kilimandžáro…

Výstup na Kilimandžáro - trasa Rongai - 10 dní

Zájezd č.66560

Tanzánie

Tanzánie
Délka: 10-denní
Doprava: letecky
Ubytování: kemp
Stravování: plná penze

NP Kilimandžáro

Horská turistika a treky, 10 dní, kemp, plná penze

PRIVÁTNÍ PROGRAM s vlastním průvodcem CK - žádné velké skupiny!

Cenu garantujeme již při min. počtu 2 osob.

Program lze prodloužit podle individuálních požadavků klienta. Prosím kontaktujte naši CK.

Zájezd Vám dokážeme připravit s odletem každý den, nejste vázáni na konkrétní termíny!

TRASA: Kilimandžáro / Moshi / Mt. Kilimandžáro / Moshi / Kilimandžáro

Pro ty z vás, kteří se chtějí připojit do skupinových výstupů na Kilimandžáro nebo stoupat ve své vlastní skupince a chtějí zkusit méně přeplněnou trasu, než je např. výstup Marangu, doporučujeme trasu Rongai, kterou zkušení průvodci považují za lehčí a krásnější. Trasa vede poli a nádhernými lesy, přes několik klimatických zón, kde uvidíte mnoho divoké zvěře. Pro tento výstup vás zaopatříme našimi stany podle potřeby. Výstup na Kili lze navíc rozšířit o pobyt na safari v Tanzanii či Keni nebo u moře na Zanzibaru.

Výstup na Kilimandžáro, hakuna matata!
Výstup na nejvyšší horu černé Afriky se pro každého turistu zaručeně stane nezapomenutelným a jedinečným zážitkem. Důležité je, že na vrchol Kilimanjara – Kibo (5 895 m) lze vystoupit bez jakýchkoli horolezeckých zkušeností, jedná se „pouze“ o vysokohorský trek, který navíc vede čarokrásnou přírodou v pěti vegetačních pásmech – pralesem, vřesovištěm, alpskou a sopečnou krajinou, ledem. Po několikadenní trase Rongai tedy dobyjete Kilimandžáro i Vy. Kilimandžáro, hakuna matata – Kilimandžáro, žádný problém!

NP Kilimandžáro
Sopečný masiv Kilimandžáro je nejvyšším vrcholem Afriky, má tři hlavní kuželovité vrcholy a několik menších vrcholů sopečného původu. Na západě leží Šira 4 000 m, uprostřed je Kibo s 5 895 metry, tedy nejvyšší bod Afriky, a na východě se nachází Mavenzi o výšce 5 270 m. K typickým obyvatelům parku patří nosorožci, sloni, leopardi, antilopy, gazely, opičky Kilimandžáro Colobus, kočkodani a guarézy.

Informace k výstupu:
Výstup na vrchol Uhuru je považován za relativně nenáročný, avšak je třeba dbát na dostatečnou aklimatizaci během stoupání, aby se zabránilo výškové nemoci. Trasu Rongai může zvládnou osoba s výborným zdravotním stavem, dobrou kondicí a se zkušenostmi s vysokohorskou turistikou, ale nejsou zapotřebí horolezecké zkušenosti. Doporučujeme opatřit si léky (dle konzultace s vaším lékařem) na výškovou nemoc, které mohou být užitečné pro prevenci bolesti hlavy, která trápí mnoho cestovatelů. Celý výstup trasou Rongai lze dokončit za 6 dní. Výstup, tempo chůze, přestávky na odpočinek apod. jsou vždy individuálně přizpůsobeny osobě nebo společně jdoucím osobám podle jejich momentálních možností. Celý výstup se absolvuje se zkušeným průvodcem a jeho asistentem, kteří ve všem pomáhají (například také vynést nebo snést při momentálních potížích). Závěrečný výstup – závěrečná část stoupání z chaty Kibo (4 720 m) na vrchol Uhuru se absolvuje v noci, protože sopečná suť, po které se stoupá, je zmrzlá a drží pohromadě, což výrazně pomáhá k jednoduššímu stoupání. Gilman´s Point na okraji kráteru (asi 1,5 hod. od vrcholu Uhuru) je obvykle dosažen v 5 – 6 hod. ráno. Ti, kteří mají dostatek sil, pokračují v rostoucím slunečním světle a teplotě výletem až na Uhuru (5 895 m). Vzhledem k horské rovníkové poloze a k rozdílným výškovým polohám během výstupu na vrchol se můžou postupně prostřídat téměř všechny typy klimatu – počasí. Vrchol je celoročně zasněžený.

Ubytování

Moshi - Hotel Springland před a po výstupu
Kempy během výstupu na Kili (v kempech stany typu "A" pro dva se spací matrací a s kempovým vybavením)


Všechny rezervace ubytování, transferů, programů apod. provádíme předem ihned po sepsání smlouvy o zájezdu.

V případě obsazenosti hotelů bude nabídnuto ubytování stejné kategorie.

Stravování

Snídaně v hotelu před a po výstupu
Plná penze během výstupu na Kilimandžáro

Doprava


Odlety z Prahy, Vídně nebo Budapešti (pro východní Slovensko) pravidelnou leteckou linkou.

Pro předběžné rezervace letenek prosíme o sdělení celých jmen všech cestujících. Rezervace jsou nezávazné a lze je zrušit bez storno poplatků.

CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v závislosti na aktuálních letových časech. CK si také vyhrazuje právo na úpravu ceny letenky v závislosti na volné rezervační třídě. Letenky jsou kalkulovány v obvyklé rezervační třídě pro odlety z Prahy, Vídně nebo Budapešti. Přesný program, itinerář letu a cena letenky bude upřesněna v potvrzující nabídce v době rezervace zájezdu.


Cestujte pouze s kvalitní a prověřenou cestovní kanceláří !

Reference klientů CK Arcadia Air

Garance CK Arcadia Air

■ Tým CK Arcadia Air se zkušenostmi více než 15 let

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy, Vídně nebo Budapešti.
2. den:Moshi:
Po půlnoci přílet na letiště v Tanzanii, kde se setkáte s průvodcem naší CK, který vás dopraví do vašeho hotelu v Moshi. Ubytování, a přenocování. Po snídani individuální volno a odpoledne instruktáž k výstupu s vaším průvodcem. Přenocování v hotelu: snídaně
3. den:Kilimandžáro:
Snídaně v hotelu a transfer ke vstupní bráně národního parku (2100 mn.n.m.). Cesta vede lesem, který skýtá ochranu pro mnoho divokých zvířat, dokonce i pro nádhernou opičku Kilimanjaro Colobus. Tyto opice jsou černé s dlouhou bílou kapucí a bílým ocasem. Les začíná řídnout a před Vámi se objeví první kemp, který leží ve výšce cca 2 600 m. Odtud je nádherný výhled na keňské pláně Tsavo a Amboseli. (3-4 hodiny pěší tury)
4. den:Kilimandžáro:
Čeká vás stálý výstup až do výšky 3 450 m. s nádherným výhledem na kráter Kibo a východní ledová pole na kraji kráteru. Po obědě opustíte hlavní trasu a vyrazíte menší pěšinou přes rašeliniště k rozeklaným vrcholkům Mawenzi. Váš kemp leží v údolí Senecios blízko Kikelewa Caves (3 600 m.). 6-7 hodin pěší túry.
5. den:Kilimandžáro:
Krátký ale strmý výstup travnatým svahem bude odměněn překrásným výhledem. Vegetaci brzy necháte za sebou po dosažení kempu v Mawenzi Tarn (4 330 m.), který leží přímo pod ohromnými „věžemi“ Mawenzi. Odpoledne budete odpočívat, abyste se dostatečně aklimatizovali. (3-4 hodiny cesty)
6. den:Kilimandžáro:
Přejdete měsíční poušť Saddle mezi Mawenzi a Kibo a dostanete se do Vašeho kempu School Hut (4 750 m.) na dně kráteru Kibo. Zbytek dne strávíte přípravami na finální výstup. (4-5 hodin pěší túry)
7. den:Kilimandžáro:
Čeká vás poslední nejstrmější a nejnáročnější část cesty. Vyrazíte v 1 hodinu ráno za světla baterek. Budete postupovat za tmy pomalu po serpentinách na sypkých sopečných sutích až k okraji kráteru - Gillman (5 685 m.). Zde si odpočinete a pokocháte se východem slunce nad Mawenzi. Ti, kteří se budou cítit dost silní, mohou podniknout 3 hodinovou procházku kolem vrcholu Uhuru (5 896 m.), s ledovci a ledovými útesy, které stále zabírají většinu vrcholu. Sestup do Kibo (4 700 m.) je překvapivě rychlý. Po malém občerstvení budete pokračovat v sestupu do kempu v Horombo (3 720 m.). 11-15 hodin cesty.
8. den:Kilimandžáro, Moshi:
Stálý sestup vás povede přes rašeliniště k Mandara Hut (2 700m.), první zastávce na trase Marangu. Poté budete dále sestupovat po pěšině přes hustý les až k bráně NP Marangu (1 830 m.). 5-6 hodin cesty. Je rychlejší dostat se dolů, než vystoupat nahoru. Transfer do vašeho hotelu v Moshi. Přenocování v hotelu.
9. den:Moshi:
Dopoledne individuální volno, poté transfer na letiště k vašemu odletu domů. Zájezd je možné rozšířit o safari v Tanzanii nebo o pobyt na Zanzibaru.
10. den:Přílet do Prahy, Vídně nebo Budapešti.

Fotogalerie

Tento zájezd již nenabízíme.

Zájezdy z Německa

Exotika s Německou CK

Dárkové poukazy

Darujte svým blízkým jedinečný zážitek!

Doprava

pravidelná linka do Chorvatska a Itálie

Buďte informováni

mějte informace vždy jako první!TOPlist