Norsko - velký polární…

Norsko - velký polární okruh

Zájezd č.6654

Norsko

Norsko
Délka: 13-denní
Doprava: autokarem
Ubytování: chata
Stravování: vlastní

Tento podrobný okruh nejen do Norska propojuje nejkrásnější partie severního Norska (čarokrásné souostroví Lofoty s malebnými tmavě červenými rybářskými vesničkami, nad nimiž se tyčí rozeklané vrcholky hor) s přírodními krásami středního a jižního Norska (ledovec Svartisen, Zlatá cesta Severu přes hory a fjordy začínající proslulou cestou Trollů, pokračující plavbou přes Norddalsfjord a končící u nejkrásnějšího fjordu Geiranger). Zájezd neopomíjí ani kulturní památky země, navštívíme největší severskou gotickou katedrálu v Trondheimu, světoznámý skanzen v Lillehammeru, věhlasná muzea v hlavním městě Norska Oslu.

Program zájezdu

1. den:Odjezd z Prahy ve večerních hodinách. Krátkým trajektem z Německa do Dánska a novým Oresundským mostem z Kodaně do Malmö ve Švédsku.
2. den:LUND - významné kulturní středisko v jižním Švédsku s pěknou románskou katedrálou, v historii dokonce největší město Skandinávie.
3. den:Zastávka u hraničního fjordu IDDEFJORD. Vyhlídková jízda podél nejdelšího norského jezera MJOSA. Návštěva městečka LILLEHAMMER - turistické a sportovní centrum, dějiště zimních olympijských her, věhlasný skanzen.
4. den:Průjezd nejdelším norským údolím GUDBRANDSDALEN, které je nazýváno srdcem Norska, a národním parkem DOVREFJELL s vyhlídkou na jeho drsnou přírodu. Devítihodinová prohlídka TRONDHEIMU - třetí největší město Norska s katedrálou, která je považována za nejkrásnější gotickou stavbu severní Evropy. Noční přejezd.
5. - 6. den:Souostroví LOFOTY - patří k nejmalebnějším místům ve Skandinávii. Rybářské vesničky jsou rozprostřené podél mořských zálivů a nad nimi se tyčí rozeklané vrcholky hor. Jsou považovány za ráj turistů, malířů a rybářů. Hlavní město SVOLVAER, UNESCEM chráněný fjord NUSFJORD, městečko SUND známé kovářskou výrobou, městečko REINE vyhlášené nejkrásnějším místem Norska, městečko A na nejjižnějším cípu Lofot aj.
7. den:Vyhlídková jízda mosty a trajektem zpět na pevninu s pohledy na skalnaté hory vyrůstající přímo z mořské hladiny. Dále cesta divokou krajinou NORDLANDU podél nesčetných jezer a hlubokých fjordů s okouzlující scenérií majestátních hor. Přestávky na zajímavých místech. Turistika v národním parku Rago. Městečko FAUSKE.
8. den:Zastávka na POLÁRNÍM KRUHU - prohlídka návštěvního centra. SVARTISEN - výlet k nejznámějšímu ledovcovému splazu druhého největšího norského ledovce. MO I RANA - město na břehu Ranafjordu, obchodní centrum oblasti. Noční přejezd.
9. den:Procházka tundrou v DOVREFJELLU v okolí Dombasu. Královsská cesta, kterou putovali králové na korunovaci do katedrály v Trondheimu. Ubytování.
10. den:ZLATÁ CESTA SEVERU - začíná jedinečným stavitelským dílem silnicí TROLLSTIGVEIEN s úchvatnou vyhlídkou, pokračuje přes hory k NORDDALSFJORDU a po jeho přeplutí trajektem dále k nejkrásnějšímu fjordu GEIRANGER (UNESCO), jehož strmé stěny jsou krášleny desítkami vodopádů. Cesta malebným údolím OTTADALEN se zastávkou v městečku LOM s kostelíkem a dřevěnou architekturou.
11. den:OSLO - vzdušná a zelená metropole Norska s množstvím kulturních památek i s věhlasnými muzei.
12. den:MALMÖ - třetí největší město Švédska, jež si zachovalo řadu stavebních památek. Odjezd do Čech.
13. den:Příjezd do Prahy v ranních / dopoledních hodinách.

Fotogalerie

Lofoty-06 Foto - Norsko - velký polární okruh IMG_1769 IMG_1772 IMG_1783 Lofoty-04 Lofoty-05 Lofoty-07 Lofoty-11 Lofoty-12 Norsko - Lofoty - Lucka Norsko - Lofoty 2004 Norsko - Lofoty II Norsko - Svartisen Norsko - Trollstigern Norsko 3 Svartisen-01 Svartisen-01 (1)

Cena zahrnuje

  • dopravu autobusem
  • trajekty
  • průvodce
  • 8x ubytování ve 4-5 lůžkových chatičkách s možností vaření nebo v ubytovnách

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 390 Kč)

Zájezdy z Německa

Exotika s Německou CK

Dárkové poukazy

Darujte svým blízkým jedinečný zážitek!

Doprava

pravidelná linka do Chorvatska a Itálie

Buďte informováni

mějte informace vždy jako první!TOPlist