Normandie

Normandie

Zájezd č.6281

Francie

Francie
Délka: 7-denní
Doprava: autokarem
Ubytování: hotel
Stravování: snídaně

Normandie

Paříž

Giverny – Rouen – Etretat - Pont de Normandie – Arromanches - Omaha Brach - Utah Beach – Bayeux – Caen - Mont Ormel - Paříž

Ubytování

ubytování je zajištěno v hotelech ** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy. V případě včasného přihlášení do 2 měsíců před odjezdem se zájmem o doobsazení nebude účtován příplatek za 1/1 pokoj.

Stravování

snídaně kontinentální.

Doprava

nástupní a svozová místa zdarma Praha, Beroun, Hořovice (Žebrák), Rokycany, Plzeň, Svatá Kateřina.

Program zájezdu

1. den:Odjezd z ČR ve večerních hodinách.
2. den:Zastávka v Giverny (zahrada podle které maloval Monet své Lekníny). Rouen, centrum Normandie, kde byla souzena Johanka z Arku (katedrála, Aitre Saint Maclou, středověké centrum) odjezd k ubytování.
3. den:Snídaně. Horní Normandii si oblíbili umělci v 19. a 20. století, navštívíme kouzelné městečko Etretat ležící na pobřeží kanálu La Manche, obklopená bílými útesy. Poté přejedeme přes Pont de Normandie (do roku 1999 byl nejdelším zavěšeným mostem na světě) a budeme pokračovat směrem do Caen, kdysi sídelního města Viléma Dobyvatele, kde si prohlédneme historické centrum a kostel Mužského kláštera, ve kterém je hrob Viléma Dobyvatele. Ve večerních hodinách odjezd k ubytování v okolí Caen.
4. den:Po snídani se vydáme na pláže, na kterých se v roce 1944 vylodili spojenci. Nejprve navštívíme Arromanches, dnes klidné lázeňské městečko, za druhé světové války zde byl podle Churchillových podkladů vybudován přístav Mulberry, (zde v Arromanches 360 shlédneme krátký dokument poskládaný z autentických záběrů z roku 1944). Přejedeme k Americkému hřbitovu a památníku v Collevile sur Mere. Podíváme se na pláž Omaha, na které se vylodila 29. a 1. pěší divize U.S. Army (známá z filmu Zachraňte vojína Ryana), přejdeme k Point d Hoc, který 6.6.1944 dobyly speciální jednotky Rangers a nakonec se zastavíme v Sainte Mere Eglise a na Utah Beach – v místech kde bojovali američtí výsadkáři (známé z filmové série Bratrstvo neohrožených). Večer návrat na ubytování.
5. den:Po snídani odjedeme do Bayeux, město, které bylo osvobozeno již den po vylodění, má krásně zachovalé historické centrum s katedrálou. Poté co si projdeme střed města, půjdeme se podívat na slavnou tapiserii z Bayeux - 70 metrů dlouhý pás látky na kterém je formou středověkého „komiksu“ vyšita historie normanské invaze do Británie z roku 1066. Odjezd do Caen, v odpoledních hodinách přejdeme k Mont Ormel, která je známá také jako „kóta 262“. Zde navštívíme památník poslední části „Bitvy o Normandii“, při které spojenci zajali část německých armád. Předtím se zastavíme na ochutnávku (fakultativně) typického normandského calvados. Přejezd k ubytování v okolí Paříže.
6. den:Snídaně, Paříž – volný program, možnost návštěvy Eiffelovy věže, pařížských muzeí ….. . Ve večerních hodinách odjezd do ČR.
7. den:Příjezd do ČR v dopoledních hodinách.

Fotogalerie

Skalní útesy v Étretat Americký hřbitov Arromanches Arromanches 1 Dům Clauda Moneta Honfleur Kostnice, Rouen Náměstí Johanky z Arcu, Rouen Německý hřbitov Omaha Beach pariz001 pariz002 pariz003 Pegasus Bridge Pegasus Bridge 2 Point du Hoc Point du Hoc 2 Rouen zahrada u domu Clauda Moneta
Tento zájezd již nenabízíme.

Cena zahrnuje

 • 4 ubytování se snídaní
 • dopravu luxusním autokarem z/do ČR
 • služby českého průvodce
 • vybavení základními plánky navštívených míst
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • doporučujeme částku na vstupy 50 EUR

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu (příplatek: 230 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 3200 Kč)
 • svoz Chlumec nad Cidlinou, Poděbrady (příplatek: 400 Kč)
 • svoz Teplice, Ústí nad Labem, Litvínov, Most, Chomutov, Karlovy Vary, Chrudim, Pardubice, Hradec Králové, Brno, Velká Bíteš, Velké Meziříčí, Jihlava (Pávov), Humpolec (příplatek: 500 Kč)
 • svoz Svitavy, Polička, Opava, Ostrava, Frýdek Místek, Nový Jičín, Hranice, Přerov, Prostějov, Olomouc (příplatek: 600 Kč)

Zájezdy z Německa

Exotika s Německou CK

Dárkové poukazy

Darujte svým blízkým jedinečný zážitek!

Doprava

pravidelná linka do Chorvatska a Itálie

Buďte informováni

mějte informace vždy jako první!TOPlist