Řím, Vatikán, Vesuv,…

Řím, Vatikán, Vesuv, Pompeje, Benátky

Zájezd č.61964

Itálie

Itálie
Délka: 6-denní
Doprava: autokarem
Ubytování: hotel
Stravování: snídaně

Pompeje

Řím

Ubytování

2-3lůžkové pokoje

Doprava

z Brna

Program zájezdu

1. den:Odjezd v 8:00 z Brna, Nádražní 16 (bývalé městské lázně na ulici Kopečné), přes Rakousko do Itálie, nocleh u Benátek.
2. den:Snídaně, Benátky, prohlídka města (Rialtský most, Basilika a náměstí sv. Marka, Kampanila, most Vzdechů, Dóžecí palác, Prokurace, Hodinová věž, projížďka lodí po kanálu Grande), nocleh.
3. den:Snídaně, příjezd do Říma, prohlídka města s průvodcem (kostel S. Maria Maggiore, S. Pietro in Vincoli, Koloseum, Kapitol, Lateránská bazilika, Forum Romanum, Benátské náměstí s památníkem krále Emanuella II.), nocleh.
4. den:Snídaně, Pompeje (antické město zasypané popelem při výbuchu sopky v r. 79, návštěva římských vykopávek města, pohřbeného v r. 79 pod vrstvou lávy a popela soptícího Vesuvu. Tato antická katastrofa umožňuje nynějším generacím nahlédnout do každodenního života tehdejších obyvatel. Prohlédneme si Forum, sloužící kdysi jako shromaždiště, Velké divadlo s hledištěm pro 5000 diváků, Malé divadlo, které je ukázkou římského zastřešeného divadla s hledištěm pro 1000 diváků, Stabijské lázně, Faunův dům, amfiteátr, zachovalé ulice s dlážděním, vily s mozaikami a nástěnnými malbami, sádrové odlitky zahynuvších osob), výjezd na Vesuv, procházka kolem kráteru, nocleh.
5. den:Snídaně, prohlídka papežského státu Vatikán (chrám Sv. Petra, Vatikánská muzea, Andělský hrad), odpolední prohlídka Říma (Španělské schody, Pantheon, náměstí Navona s fontánou 4 řek, fontána di Trevi), v 18:00 odjezd do ČR.
6. den:Příjezd do Brna v odpoledních hodinách.

Fotogalerie

vatikán andělský hrad fontana di trevi Foto - 6 denní Itálie pompeje Roma3
Tento zájezd již nenabízíme.

Cena zahrnuje

  • dopravu
  • 4x nocleh v hotelu se snídaní ve 2-3lůžkových pokojích
  • průvodce

Cena nezahrnuje

  • komplexní cestovní pojištění (úraz, léčebné výlohy, storno) 30 Kč/os./den =180 Kč
  • Vstupy do muzeí. Benátky: příměstský vlak do Benátek 2x2,2 €, 12hodinová jízdenka vaporettem (městská lodní doprava) 18 €, Dóžecí palác 16 €, galerie Baziliky S. Marco 5 €, Kampanila 8 €, Řím+Vatikán: Vatikánská muzea 16 €, věž chrámu Sv. Petra 7 €, Koloseum+Palatin+Forum Romanum 16 €, metro v Římě 4x1,5 €, Pompeje: 12 €, Vesuv: 12 €. Doporučené kapesné: 100 €

Příplatky

  • jednolůžkový pokoj/4 noci (příplatek: 2400 Kč)
  • místenka na konkrétní sedadlo v autobusu/os. (příplatek: 100 Kč)
  • samostatné dvousedadlo pro 1 osobu (příplatek: 1500 Kč)

Zájezdy z Německa

Exotika s Německou CK

Dárkové poukazy

Darujte svým blízkým jedinečný zážitek!

Doprava

pravidelná linka do Chorvatska a Itálie

Buďte informováni

mějte informace vždy jako první!TOPlist