Francie - Normandie,…

Francie - Normandie, Bretaň

Zájezd č.50781

Francie

Francie
Délka: 6-denní
Doprava: autokarem
Ubytování: hotel
Stravování: vlastní

Bretaň je region ve všech slova smyslech výjimečný. Je to svět sám pro sebe na konci země.

Nejzápadnější výběžek Francie je omýván Atlantickým oceánem i vodou z kanálu La Manche. Velmi si zakládá na své keltské minulosti a návštěvníci jsou v Bretani fascinováni zvláštní rozmanitostí. Stařičká krajina s tichými plážemi proti rozeklaným mysům s majáky, melancholická nálada proti živým rybářským vesničkám, opevněná města a prehistorické megality - no řekněte, kde jinde byste to ve Evropě hledali?

Bretaň - jedna z turisticky nejpřitažlivějších oblastí Francie, kterou proslavili již její obyvatelé v době prehistorické a zanechali nám po sobě proslulé menhiry a dolmeny. Normandie skýtá neobyčejné bohatství architektonických památek z různých dob.

Program zájezdu
1.den (st): Odjezd ve večerních hodinách.
2.den (čt): ROUEN - přístav, který patří Francii zásluhou Johanky z Arku. Staré město má zachované středověké uličky, gotické a renesanční domy a paláce, jednu z nejslavnějších katedrál Notre Dame. Ubytování.
3.den (pá): Pláž OMAHA BEACH, kde došlo k nejtvrdším bojům Spojenců v r. 1944. LE MONT-SAINT-MICHEL - opevněný románsko-gotický klášter na žulovém ostrůvku uprostřed mořských písčin v zátoce proslulé rozdílem hladiny mezi přílivem a odlivem. SAINT MALO - malebné město, přístav proslavený boji korzárů proti Angličanům.
4.den (so): Nádherné bretaňské pobřeží – LOCMARIAQUER – Velký rozlomený menhir, dolmen a tumulus, QUIBERON – krátká procházka po rozervaném bretaňském pobřeží, CARNAC - městečko, v jehož okolí se nacházejí unikátní řady tvořené tisíci kamenů, VANNES – město s hrázděnými domy a hradbami.
5.den (ne): Přejezd Francie, cestou kratší zastávka v CHARTRES - jedinečná největší katedrála ve Francii.
6.den (po): Návrat v poledních hodinách.

Doprava

v případě menšího počtu zájemců bude doprava uskutečněna klimatizovaným mikrobusem. Minimální počet osob nutný pro realizaci zájezdu = 7.

Fotogalerie

Omaha beach01 Staněk 586 Staněk 587 Staněk 609 Staněk 622 Staněk 634 Staněk 640 Staněk 662 Staněk 664 Staněk 698 Staněk 711
Termín Délka Odjezd Cena  
září 2017
05.09.2017 6 dní Praha 8 390 Kč rezervovat
duben 2018
24.04.2018 6/3 dní Praha 8 390 Kč rezervovat

Cena zahrnuje

  • doprava autokarem
  • 3x ubytování v hotelu
  • služby průvodce
  • pojištění léčebných výloh

Příplatky

  • snídaně (příplatek: 450 Kč)

Zájezdy z Německa

Exotika s Německou CK

Dárkové poukazy

Darujte svým blízkým jedinečný zážitek!

Doprava

pravidelná linka do Chorvatska a Itálie

Buďte informováni

mějte informace vždy jako první!TOPlist