Velký okruh Marokem

Velký okruh Marokem

Zájezd č.2277

Maroko

Maroko
Délka: 13-denní
Doprava: letecky
Ubytování: hotel
Stravování: polopenze

Agadir

Casablanca

Fás

Casablanca • Rabat • Tanger • Tetouan • CHefchaouen • Meknés • Fes • Erfoud • Ourzazate • Marrákeš • Essaouira • Safi

Minimální počet účastníků: 16

Ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelech*** ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Na vyžádání možno zajistit ubytování 3.osoby na přistýlce bez slevy.

Program zájezdu

1. den:Odlet z Prahy do Maroke s přestupem, přílet do Casablanky, transfer na ubytování. Večeře a nocleh.
2. den:Po snídani si prohlédnete Casablanku, nejprve mešitu Hassana II., jež je komplexem  spojujícím mešitu, madrásu, knihovnu a hammam (vstup není zahrnut v ceně), dále náměstí Mohameda V., kde se nachází významné budovy, jako například radnice, parlament, hlavní pošta, katastrální úřad,  náměstí Spojených národů, centrální tržiště (rybí a ovocný trh), čtvrť Habous, moderní rezidenční a pobřežní čtvrť Anfa.  Následuje přejezd do Rabatu, kde si prohlédnete  bulvár Hassana II., kasbu Oudaia, Andaluskou zahradu, nedokončený Hassanův minaret, královské mauzoleum dynastie Alevitů, areál královského paláce (část přístupného exteriéru palácového komplexu). Večeře a nocleh v Rabatu.
3. den:Ráno odjezd směrem na přístavní město Tanger. Před prohlídkou Tangeru se podíváte k mysu Spartel, navštívíte Herkulovu jeskyni. V Tangeru se podíváte na náměstí Faro, ke kasbě, do mediny, projdete se k Petit Socco a Grand Socco. Poté odjedete přes pohoří Rif, kolem bílého města Tetouan, dříve hlavního města španělského Maroka a dále do Chefchaouenu. Večeře a nocleh v Chefchaoenu.
4. den:Snídaně. Dopoledne prohlídka Chefchaoenu, tajemného a tajemně krásného města, kam až do začátku 20. stol. nesměli vstoupit křesťané. Tetouan a Chefchaouen jsou postaveny převážně v almohádském stylu z bílého kamene, se silně zastoupenými andaluskými prvky. Branou Bab El Ain vstoupíte do města, na náměstí Outa Hammam, ke kasbě, do úzkých uliček klikatících se po úpatí hory s dvěma vrcholy, všude kolem vás domy s typicky bílo-modrou barvou malby. Následuje pokračování do městečka Moulay Idriss, z náboženského hlediska významného místa pojmenovaného po svém zakladateli, náboženském vůdci. Nachází se zde v Maroku jediný minaret válcového tvaru. Po krátké zastávce v centru městečka pokračujete do královského města Meknes. Prohlídka mauzolea Moulay Ismail, brány Bab Mansour, náměstí El Hedime, madrásy Bou Inania a zahrady El Haboul. Večeře a nocleh v Meknes.
5. den:Po brzké snídani prohlídka nedalekého Volubilis, poměrně dobře zachovalé ruiny antického města, jehož mozaiky zdobí dnes královské paláce v jiných městech. Nejvýraznějšími budovami je kapitol, soudní budova, oblouk císaře Carracaly, městská fontána, dále severní část města s vilami s bohatou výzdobou fontánek, bazénků, sloupoví a mozaik. Po prohlídce cesta do královského města Fés. Orientační projížďka městem, panorama města od jižní strážní věže, návštěva keramické manufaktury, náměstí Alaouites se vstupem do královského paláce Dar El Makhzen. Po ubytování v hotelu budete mít volno po zbývající část dne. Večeře a nocleh ve Fésu.
6. den:Snídaně. Tento den je v programu celodenní prohlídka města Fés. Projdete se židovskou čtvrtí Mellah, čtvrtí Fés el Jdid, podíváte se do zahrad Boujeloud, branou Bab Boujeloud vstoupíte do starého města neboli Fés le Bali. Zde můžete fakultativně navštívit muzeum Dar Batha či muzeum Belghazi (platba na místě), dále uvidíte krásnou fontánu Nejjarine, madrásu Attarine, mešitu Kairaouine a čtvrť Chouwara s koželužnami a prodejnami výrobků z kůže. Zbytek dne můžete využít k nákupům nebo odpočinku v hotelu. Večeře a nocleh ve Fésu.
7. den:Po snídani odjezd územím středního Atlasu přes horské univerzitní městečko Ifrane, připomínající svou architekturou a upraveností alpské městečko ve Švýcarsku, poté přes posádkové město Er-Rachidia, kolem panoramat hor, cedrových lesů a palmových hájů. Na focení se zastavíte v údolí řeky Zíz. V odpoledních hodinách příjezd na křižovatku karavanových výprav – do oázy Erfoud.  Po ubytování v hotelu budete mít možnost vypravit se terénními džípy k obrovským dunám Erg Chebbi na západ slunce (fakultativně). Večeře a nocleh v Erfoudu.
8. den:Snídaně. Tento den projedete kouzelnou krajinou podél řeky Todra, jejími průsmyky a údolími. Zastavíte se v oáze Tinerhir, u skalních soutěsek řeky Todra. Dále pojedete podél řeky Dadés, po severní straně koryta uvidíte Vysoký Atlas, z jihu Anti-Atlas. Projedete městečkem Kelaa des Mgouna nad nímž se v horách těžilo stříbro. Pak se napojíte na cestu tisíce Kaseb, neboli Route des Kasbah, a přes vesnici Skoura, kde se každý květen koná festival růží a kolem které se růže v hojné míře pěstují, přijedete v pozdních odpoledních hodinách do Ouarzazate, oblíbeného města filmařů. Večeře a nocleh.
9. den:Snídaně. Po odjezdu z hotelu si prohlédnete interiér pevnosti Taourirt, sídla náčelníka kmene Glaoua a marakéšského paši, který zde bydlel s celou svou rozsáhlou rodinou a služebnictvem. Kasbah je z 18. století, byla restaurována a dnes tvoří součást národního architektonického dědictví.  Asi 30 km od Ouarzazate se ocitnete v opevněném městě, tzv. ksaru Ait-Ben-Haddou, na březích řeky Mellah. K jeho založení došlo už v 11. stol., jedná se o jednu z nejdokonalejších ukázek starobylé předsaharaské architektury na světě. Jsou zde obrovské obranné hradby, šikmé věže, domy v pastelově červených barvách soustředěných kolem centrálního tržiště a nádvoří. Z nejvyššího místa, od tzv. agadiru, je nádherný výhled do okolní krajiny. Odtud se vydáte Vysokým Atlasem přes Tizi-n-Tichka do Marrákeše. Ubytování, večeře a nocleh. Případně se můžete tento nebo další večer fakultativně zúčastnit tzv. večera Fantasia. Typický marocký večer s možností vychutnat si tradiční marocké jídlo, podávané v krásném nomádském stanu a pobavit se při vystoupení folklórních tanečníků, zpěváků a břišní tanečnice. Po večeři následuje představení marockých jezdců, jejich jezdeckého umu,palby z pušek a boje.
10. den:Snídaně. Celodenní prohlídka Marrákeše – zahrady Majorelle, minaret  Koutoubia  a symbol Marrákeše, saadské hrobky a palác velkovezíra Bahía, náměstí Jamaa el Fná. Fakultativně se můžete vydat kočárem k Menaře (vodní nádrž a panorama Atlasu). Večeře, nocleh v Marrákeši.
11. den:Po snídani přejezd do Essaouira, procházka malebným rybářským městem, jeho opevněnou medinou a kasbou Squala. Essaouira je také město bohémské, každoročně se zde pořádají festivaly hudby gnaoua. Večeře a nocleh v Essaouira.
12. den:Snídaně. Dopoledne pokračování do Safi, zde prohlídka hrnčířské dílny. Dále pokračování do  El Jadida (opěvněné město s podzemními cisternami na vodu). Příjezd do Casablanky, večeře, nocleh.
13. den:Snídaně, transfer na letiště a odlet do ČR s přestupem.

Fotogalerie

04maroko 01maroko 02maroko 03maroko 05maroko 06maroko 07maroko 11maroko 12maroko 14maroko
Tento zájezd již nenabízíme.

Cena zahrnuje

 • 12 ubytování s polopenzí
 • leteckou přepravu Praha / Casablanca / Praha
 • transfer z letiště do hotelu a zpět
 • dopravu autokarem dle programu
 • letištní taxy a poplatky
 • vstupy dle programu
 • služby českého průvodce
 • zákonné pojištění ve znění zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje

 • vstup do mešity Hassana II. cca 11 EUR
 • spropitné (platba na místě) cca 55 EUR

Příplatky

 • cestovní pojištění a proti stornu (příplatek: 410 Kč)
 • připojištění storno nadstandard (příplatek: 410 Kč)
 • připojištění storno nadstandard (příplatek: 610 Kč)
 • připojištění storno nadstandard (příplatek: 810 Kč)
 • jednolůžkový pokoj (příplatek: 4790 Kč)
 • výlet džípy z Erfoud do Erg Chebbi (příplatek: 950 Kč)
 • Fantasia večer v Marrakeši (příplatek: 1190 Kč)
 • cesta kočárem k Menaře (příplatek: 400 Kč)

Zájezdy z Německa

Exotika s Německou CK

Dárkové poukazy

Darujte svým blízkým jedinečný zážitek!

Doprava

pravidelná linka do Chorvatska a Itálie

Buďte informováni

mějte informace vždy jako první!TOPlist