Sicílie, Liparské o…

Sicílie, Liparské ostrovy

Zájezd č.2083

Itálie

Itálie
Délka: 10-denní
Doprava: autokarem
Ubytování: hotel
Stravování: polopenze

Capri

Cefalú

Liparské ostrovy

Tento pobytový zájezd s výlety je organizován s ubytováním a polopenzí v ***hotelu Capo Skino na nádherném severním pobřeží Sicílie. Trajektem z Neapole připlujete rovnou na Sicílii a zkrátíte si tak dlouhé přejezdy. Kromě odpočinku u moře navštívíte nejvýznamnější památky z dob normanské vlády (Palermo, Monreale, Cefalú) i nejkrásnější přírodní zajímavosti Sicílie (např. stále činná Etna).

Program zájezdu

1. den:Odpoledne odjezd z ČR. Noční přejezd přes Rakousko do Itálie.
2. den:Příjezd do NEAPOLE (UNESCO), prohlídka centra města s několika hrady a výhledem na sopku Vesuv. V podvečer nalodění na trajekt Neapol – Palermo. Noční plavba na Sicílii, v ceně kajuty.
3. den:TINDARIS – poutní místo i antické vykopávky položené vysoko nad mořem, pěkná katedrála. CEFALÚ – půvabné historické městečko s normanským dómem, nad kterým se tyčí jako dominanta mohutná skála. Dojezd na ubytování.
4. den:Pobyt u moře.
5. den:Výlet lodí na LIPARSKÉ OSTROVY (UNESCO) známé svou sopečnou aktivitou - doutnající sopka Vulcano, možnost výstupu na Velký kráter s krásnými výhledy, koupání v sirném bahenním jezírku s léčivými účinky, na výběr je černá i bílá sopečná pláž. (Lodě se platí na místě.).
6. den:Výjezd na ETNU k dolní stanici lanovky, nejvyšší činná sopka v Evropě. Zájemci mohou (při příznivých povětrnostních podmínkách) dále lanovkou a terénním vozem do výšky cca 3000 m n.m. Nádherná „měsíční“ krajina s rozeklanými lávovými útvary a bočními krátery, obří lávová pole. TAORMINA – okouzlující městečko na terase nad mořem s úchvatnými pohledy na Etnu.
7. den:Pobyt u moře. Pro zájemce fakultativní výlet: SYRAKUSY (UNESCO) – město s památkami připomínajícími jeho skvělou minulost: antická čtvrť Neapolis s řeckým divadlem s vynikající akustikou, starověké lomy, Aretúsin pramen na ostrovní staré části města Ortygia, dóm, ruiny chrámu Apollona a Artemidy, barokní katedrála Santa Lucia.
8. den:MONREALE – nádherná katedrála a klášter z doby normanské s bohatou mozaikovou výzdobou, velkolepé mozaiky uvnitř katedrály z 12. století zaujímají plochu 6340 m2. PALERMO – hlavní město Sicílie, rušné město s malebnými zákoutími, tržišti i významnými paláci, kostely a katedrálou. Noční plavba do Neapole, v ceně kajuty.
9. den:ŘÍM (UNESCO) – antický Řím (Koloseum, Forum Romanum, Pantheon), Piazza Navona, Fontana di Trevi, Piazza di Spagna aj. Odjezd do Čech, noční přejezd.
10. den:Příjezd do Prahy v odpoledních / večerních hodinách.

Fotogalerie

Itálie - Monreale - mozaiky Cefalu-01 Cefalu-08 Cefalu-10 monreale - 3 Monreale-06 Monreale-10 Monreale-11 Monreale-12 Ostrov Vulcano-21 Ostrov Vulcano-22 palermo - 1 Palermo-09 Palermo-12 Palermo-16 syrakusy - 2 Syrakusy-21 taormina - 6 Taormina-02 Taormina-07 vulcano - 2 vulcano - 3

Cena zahrnuje

  • dopravu luxusním autobusem
  • průvodce
  • 7x nocleh - 5x nocleh v hotelu*** (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím) a 2x nocleh na trajektu (kabiny)
  • 5x polopenzi

Výlety

  • pojištění léčebných výloh a storna (příplatek: 300 Kč)
  • fakultativní výlet 7. den (příplatek: 350 Kč)
  • 1/1 pokoj (příplatek: 2700 Kč)

Slevy

  • sleva 55+ (sleva: -400 Kč)

Zájezdy z Německa

Exotika s Německou CK

Dárkové poukazy

Darujte svým blízkým jedinečný zážitek!

Doprava

pravidelná linka do Chorvatska a Itálie

Buďte informováni

mějte informace vždy jako první!TOPlist